Vo vyvrcholení extraligy družstiev titul pre banskobystrickú Duklu

08.12.2013 18:32

Džudo: Vo vyvrcholení extraligy družstiev titul pre banskobystrickú Duklu

 
 

Banská Bystrica 7. decembra (TASR) – Džudisti VŠC Dukla Banská Bystrica sa stali víťazmi playoff extraligy družstiev, obhájili titul z vlaňajška a z prvenstva sa radovali tretíkrát za sebou. Vo finálovom zápase zdolali v domácom prostredí haly na Štiavničkách presvedčivo MŠK Vranov nad Topľou 4:2, tretiu priečku obsadila STU Bratislava.

V semifinále si Vranovčania poradili s ‘béčkom’ Dukly Judoklubom Banská Bystrica 4:2 a rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas áčka Dukly s STU Bratislava. Pre domácu Duklu sa tak otvorila lákavá možnosť odvety, keď pred dvoma týždňami prehrali v Interlige na Štiavničkách v semifinále práve s Vranovom, neskorším celkovým víťazom tejto nadnárodnej súťaže. Šancu využili, vo finálovom zápase jednoznačne vládli, aj preto, že ich súper nastúpil v úplne inej zostave ako v Interlige, už bez posíl z bratislavskej STU, ktoré tentoraz bojovali za svoje klubové farby.

Najdramatickejší bol súboj o 3. miesto, ktorý sa dokonca v plnom rozsahu aj zopakoval, keď skončil remízou 3:3 s pomocnými bodmi 30:30. V druhom sa síce zápas opäť skončil remízou 3:3, no v prospech STU hovoril pomer pomocných bodov 30:22.

Džudisti banskobystrickej Dukly v histórii súťaže získali od roku 1993 už desať titulov a v sobotu oslavovali vzácne jubileum. V ich družstve vyčnieval najmä olympionik Milan Randl v hmotnosti do 90 kg, stopercentne však zaberal v -81 aj Matúš Milichovský.

Výsledky

kvalifikácia

JK Dukla B. Bystrica – JudoKan Bardejov bez boja 6:0

STU Bratislava – Mladosť Žilina 4:1

semifinále

MŠK Vranov nad Topľou – JK Dukla Banská Bystrica 4:2

VŠC Dukla B. Bystrica – STU Bratislava 4:2

o 3. miesto

STU Bratislava – JK Dukla B. Bystrica 3:3 (na pomocné body 30:30), v opakovanom súboji 3:3 (30:22)

o 1. miesto

VŠC Dukla B. Bystrica – MŠK Vranov nad Topľou 4:2

Body: Pentka, Sršeň, Milichovský, Randl – Franický, Dibrova